Som out

autor:: johny45

rubrika:: haluze/blbosti

Niesom in. Nenosím výhradne značkové oblečenie, nepočúvam výhradne modernú hudbu, nepoužívam výhradne moderné výrazy. Áno, viem, čo sa nosí, viem, čo sa počúva, viem, aké autá sú v móde, ale všetkému tomu sa vyhýbam. Nechodím na diskotéky, niesom v žiadnej partii. Niežeby som nemal kamarátov, ale partia je pre mňa niečo divné... A takisto ako zákony sú od toho, aby sa porušovali, partia je od toho, aby sa rozpadla. Nikomu sa nepchám do zadku a snažím sa nestrácať svoju tvár. Niektorí ľudia ma za to rešpektujú a vedia byť so mnou kamrátski, aj keď nie som in.

Niesom športovec. Nemám kolieskové korčule, nemám dokonca ani bycikel. Nesedel som na bycikli už asi pätnásť rokov. Nebehám, nechodím do posilovne, nehrám bowling, ani petang. Som out, keď nehrám petang. Nehovoriac už o kolieskových korčuliach, alebo volejbale. Nevlastním bojového psa, ani fretku. Na kúpalisku ležím na deke, nie na uteráku. Na festivaly si neberiem spacák.

Nežujem žuvačky. Áno, občas, keď ma niekto ponúkne a mám hroznú chuť, alebo zápach v ústach, neodmietnem túto ponuku. Nekupujem si zmrzlinu, ani oriešky, v kine si nekupujem pukance. Fajčím krátke cigarety. Som out, keď fajčím krátke cigarety. V lete so sebou nenosím fľašu s minerálkou a neobúvam si sandále. Doklady, peňaženku, mobil, kľúče a ostatné dôležité veci nosím po vreckách. Ráno vždy prechádzam na autobusovú zastávku cez cestu zásadne mimo prechodu pre chodcov a čo najpomalšie.

Nejdem s dobou. Neberiem pervitín, nenosím nagélované vlasy, nemám medzi najobľúbenejšími jedlami grilované kurča s kompótom, nepočúvam house. Nemám digitálny fotoaparát, ani kameru. Nemám auto, ani vodičský preukaz. Som out, keď nemám vodičský preukaz.

Nebalím dievčatá kvôli sexu. Vždy sa zamilujem do tej nesprávnej, nikdy sa nezaľúbim do tej správnej. Chcem byť ten najlepší pre každú. Viem, nieje to chlapské. Do práce chodím s úsmevom a jedným gastrolístkom. Nemám vysokú školu. Som out, keď nemám vysokú školu a bohatých rodičov. Som skeptický romantik. No nemám rád romantické filmy a skutočné príbehy. Viem, kto vypadol z každej reality šou, viem, kto vyhral superstar, ale nikdy som to so záumom nesledoval. Len som v obraze. Iba občas sa spijem pod obraz. Nikdy som sa neprihlásil na žiaden casting.

Nenosím oblečenie, ktoré je in. Vždy som nosil to, čo nebolo v móde. Niekedy som bol krok pred módou, niekedy krok za ňou. Keď som začal nosiť tričko s krátkym rukávom na tričku z dlhým, každému sa to zdalo divné. Keď to prišlo do módy, prestal som to nosiť. Keď začali všetci nosiť rifle, ja som nosil manchestráky, alebo čokoľvek iné. Keď prišli do módy manchestráky, začal som nosiť rifle. Keď sa prestávali nosiť kapsáčové nohavice, začal som ich nosiť ja. Nemám vyholenú hlavu. Som out, keď nemám vyholenú hlavu a v sebe kvantá steroidov.

Nemám doma zbierku najlepších klasických spisovateľov. Nečítal som Hemingwaya, ani Shakespeara. Som out, keď som nečítal Hemingwaya. Doma spávam v pyžame, nemám z internetu stiahnuté najnovšie hry a filmy, neholím si prirodzenie. Nemám vymaľovanú stenu na bielo, ani na podlahe parkety. Nenosím striebornú retiazku, nechodím na dovolenky k moru.

Som proste totálne out.

napísanísané:: 26.6.2005

prečítalo:: 1287 ludí